Egyetemi Ifjúságért díjat nyert Dr. Kövesi János

2016. aug. 09.

Dr. Kövesi János a BME GTK MVT egyetemi tanára, tanszékvezetője 2016. május 28-án a BME ünnepi szenátusi ülésén vehette át az „Egyetemi Ifjúságért” (Pro Juventute Universitatis) kitüntetést.

E díjat azok kaphatják meg, akik a hallgatók érdekében hosszabb időn keresztül kiemelkedő tevékenységet végeztek. Dr. Kövesi János a BME hallgatójaként végzett 1976-ban és azóta folyamatosan az egyetemen tevékenykedik. 1998 és 2015 között a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar dékánja. Dékánságát 2004 és 2008 között betöltött oktatási rektorhelyettesi ciklusa szakította meg. Oktatói hitvallása, melyet tanszékvezetőként, dékánként és rektorhelyettesként is megtartott: az oktatók a hallgatókért vannak, jól példázza hallgatókhoz való hozzáállását. (részlet a laudációból)

A tanszék minden kollégája nevében szívből gratulálunk!